SNĚŽENKY

VÍTÁNÍ JARA

Ve čtvrtek 7. března vyrazily třetí třídy

do Dobříňského háje pozorovat, jak se probouzí jarní příroda.

Ráno se všichni sešli ve svých třídách a po kontrole dostatečně velké svačiny, poznámkového bloku a psacích potřeb poprvé v letošním kalendářním roce vyrazili na svou první výpravu do přírody.

Po cyklostezce kolem Labe nám nesmělo nic zajímavého uniknout. Pozorovali jsme kolemjdoucí i pracující občany, zaujal nás život na i pod vodní hladinou, ale nejvíce jsme pozorovali rostliny a zvířata. Viděli jsme jak pučí stromy, jak v neshrabaném listí se strká  nová, zelená, jarní travička a jak drobní živočichové zkoumají své okolí, zda už je ten správný čas vylézt ze svých úkrytů. Vše jsme poctivě zaznamenávali do svých deníčků a pořizovali důležitou fotodokumentaci. Opravdu zajímavé pozorování, ale ten nejhezčí zážitek nás teprve čekal.

Konečně jsme dorazili do háje. Všem nám spadly brady a jen jsme s otevřenou pusou pozorovali tu “bílou nádheru”. Rozkvetlé sněženky nám všem opravdu vyrazily dech a nikdo nelitoval toho, že sluníčko s námi dnes příliš nekamarádilo. No jen se podívejte že to opravdu stálo za to.