RUDOLFINUM

RUDOLFINUM A BAROKNÍ HUDBA

V pátek 10. května vyrazily třetí třídy

na dlouho očekávaný koncert do Rudolfina.

 

Sešli jsme se ráno ve třídě a po posledních instrukcích k celému dni jsme vyrazili na autobus. Všichni jsme se pohodlně posadili a uháněli směr Praha. Cesta velmi rychle uběhla a tak jsme velmi brzy vystupovali u  úřadu vlády.  Žádného ministra jsme nezahlédli, byl pátek a slunečné počasí, tak asi žádná závažná jednání neprobíhala. My jsme pokračovali směrem k Vltavě a protože bylo opravdu velmi hezky prošli jsme se kolem řeky a po Karlově mostě jsme se vraceli k Rudolfinu. Zde už byla velká hromada nedočkavců, kteří stejně jako my se účastnili slibovaného koncertu ” Martha v říši hudebních divů”.

 

Když jsme se probojovali do sálu, zaujala nás jeho velikost a hlavně nádherná výzdoba. Měli jsme dostatek času si vše prohlédnout a už začal koncert. Nastoupil barokní soubor hudebníků s dirigentem Vojtěchem Jouzou. Pak v krásných barokních šatech přišla herečka Martha Issová, která nás celým koncertem provázela. Zjistili jsme co to je barokní hudba, jak zní, co jsou to přikrášlené tóny, jak důležitá je flétna a překvapilo  nás kolik fléten vlastně existuje. Poslouchali jsme informace o cembalu a dokonce jsme na vlastní uši slyšeli i varhany.

 

Na závěr koncertu jsme si vyzkoušeli práci se svým tělem a zkoušeli jsme “sochat” sochy podle hudby. No bylo to opravdu zajímavé a dobrodružné dopoledne. Moc se nám to líbilo a budeme se těšit na další zajímavé setkání s hudbou.

 

 

 

žáci třetích tříd