OKRENÍ PŘEHLÍDKA RECITÁTORŮ V LITOMĚŘICÍCH

OKRESNÍ PŘEHLÍDKA RECITÁTORŮ

28. únorový den nebyl pro žáky našeho recitačního kroužku

krásným jen díky slunečním paprskům, ale i časem, který jsme si společně s dalšími malými recitátory, porotci a publikem nesmírně užili.

Přehlídka, tedy nikoliv soutěž, probíhala v malém sálečku Minimax, patřícímu ZUŠ v Litoměřicích. I její protagonisté patřili do tohoto prostředí a setkání s nimi bylo jedna veliká radost.

Děti čas v uměleckém prostředí zahájily vtipným rozmluvením, rozhýbáním i rozťapáním coby tučňáci, na stěny si namalovaly a napsaly vzkazy pro kamarády i s výstižnými ilustracemi. Tak si vlastně po svém vyzdobily pódium, na které se vysloveně těšily. Mladé moderátorky přehlídky svým „červenočerným“ humorem posouvaly děj a my všichni jsme byli napnutí, co úžasného bude dále. Všechny děti ukázaly, že jako vítězové školních kol svým vystoupením na okresní přehlídku patří.

Porota měla přetěžkou úlohu. Vybrat z patnácti „úžasňáků“ v naší kategorii dva, kteří postoupí do krajského kola. Diplomy byly zasloužené a dvě předaná ocenění, která jsme si přivezli, byla ušitá také na míru. Zážitek z vystoupení před odbornou porotou, milá hodnocení publika v obálce a následný neopomenutelný „rozbor výkonů“ při báječném dortíku v cukrárně byly ozářené sluníčkem pro všechny.

Veliký dík za zorganizování okresní přehlídky patří paní Lence Pařízkové, která toto klání celé zorganizovala, přestože ze strany MŠMT zůstalo do poslední chvíle opomenuté. Avšak jen pouhé vědomí toho, že mezi námi jsou stále lidé, kteří bez nároku na cokoliv věnují svůj jedinečný čas, energii a schopnosti práci pro děti, je potěšující. Asi proto se věci dějí tak, jak mají.

Na závěr ještě malý vzkaz pořadatelům přehlídky.

“Bylo nám u vás moc dobře. Děkujeme a těšíme se na další pozvání.“

Žáci recitačního kroužku ZŠ Jungmannova v Krabčické ulici a Iva Dybalová