ABECEDA PENĚZ

V září nás oslovila Česká spořitelna s projektem Abeceda peněz.
 
Celý projekt začínal exkurzí do spořitelny, prezentací a objasněním některých pojmů z oblasti financí. Neboť se nám ve spořitelně líbilo, podstoupili jsme další úkol. Založili jsme „fiktivní firmy“ – s obsazením jednotlivých pozic, vymysleli jsme plán výroby, předložili náš cíl spořitelně, která nám na realizaci zapůjčila 3 000 Kč. Zástupce třídy podepsali smlouvu a dál vše bylo již v naší režii.
 
Začalo velké shánění materiálů, vymýšlení výrobků a samozřejmě výroba. Vrcholem našeho snažení byl 6. únor. Toho dne jsme v České spořitelně vystavili naše zboží do stánků a s napětím očekávali zahájení akce Školní jarmark. Od 15 – 17 hodin jsme zde nabízeli zboží – kytičky, zápichy, svíčky, přání, svícny, napečené koláče, štrúdl, perník, atd. Výběr byl veliký a případných zákazníků přibývalo s ubíhajícím časem. Odzvonila 17 hod – uffff, prodali jsme skoro všechno. Rozzářené oči našich snažitelů – žáků 4.D hovořily za vše. Srdéčka zaplavil pocit úlevy a třídní fondy se zatetelily blahem. Všichni víme, co s těmi kulaťoučkými a šustivými „zlaťáčky“ uděláme…Ale – pssttt, to už je naše třídní tajemství.
 
I další 4. třídy byly zapojeny do tohoto projektu. Samotný jarmark pro třídy 4.A a 4.C probíhal v týdnu těsně před Vánoci a třída 4.B měla svou prodejní akci dne 4.2.2019. Děti překvapily návštěvníky České spořitelny nejen pěknými výrobky, zákusky, ale i hudebním vystoupením. Projekt byl náročný pro všechny zúčastněné a určitě splnil svůj smysl. Děti získaly spoustu nových dovedností i zkušeností.
 
Třídní učitelé 4.tříd
ZŠ Roudnice n.L., Jungmannova 660