ZDRAVOTNÍ SOUTĚŽ NA MĚLNÍCE

Týmy žáků ze sedmi základních škol 21. září 2015 v historickém centru Mělníka ošetřovaly zraněné. Na soutěži v první pomoci pro základní školy, kterou už desátým rokem pořádala Soukromá střední zdravotnická škola Mělník, se sešlo dvanáct družstev po čtyřech soutěžících.
 
Tým naší školy tvořily – Eliška Hrdá 9. B, Veronika Bálková 9. B, Andrea Kročáková 8. B, Andrea Horká 8. B.
Studenti a učitelé zdravotnické školy pro žáky osmých a devátých tříd přichystali čtyři stanoviště, kde se žáci setkali s lehčími i těžkými zraněními. Figuranti ze třetích ročníků si dali práci s tím, aby jejich simulace vypadala co nejvěrohodněji. Než žáci vyběhli na soutěžní trať, čekalo je trochu teorie.
 

A co nás čekalo na trati:

 
První stanoviště na nás čekalo na radničním dvoře. Tam jsme si musely poradit se dvěma opilými dívkami, z nichž jedna utonula v kašně a s dívkou, která si při pádu ze stromu propíchla větví plíce.
 
Na druhém stanovišti Na Aušperku jsme se setkaly se střelným zraněním a pohmožděním ramene.
 
O něco složitější byl zásah u kostela svatých Petra a Pavla, kde byl mladík, který potřeboval okamžitou resuscitaci. Na stejném stanovišti byla i dívka se zlomenou nohou.
A posledním úkolem bylo postarat se o dvě dívky, které pokousal pes.
 
Soutěž v první pomoci může všem usnadnit rozhodování, jestli se stát záchranářem nebo lékařem, ale také budou vědět, jak mají postupovat v krizových situacích, s nimiž se mohou během svého života setkat.
 
Náš tým v soutěži skončil na třetím místě. Soutěž se nám velmi líbila.
 
Soutěžící a D.Medáčková
 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *