ZÁJEZD NA MUZIKÁL

Dne 10. 11. 2015 se Cvrčci takzvaně „ulili“ ze školy, jelikož jeli na nádherný muzikál Sněhová královna hraný v divadle Hybernia.
Sraz byl v 8:00 před hotelem Vavřinec a příjezd na též místo v 13:40. Jelo se autobusem s velice milým řidičem, kterého jsme všichni vzorně zdravili. Doprovod nám dělaly učitelky Ilona Bendová, Olga Matějková a paní zástupkyně Lenka Krtičková. Autobus zaparkoval na nedalekém parkovišti a zbytek jsme došli.
Před divadlem jsme si na památku udělali pár fotek. Představení začalo v 10 hodin. Podle mého názoru jsme měli i velice výhodnou pozici: 6. a 7. řada. Divadlo bylo plně obsazené a opona se zvedala. Muzikál byl na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena a hlavní roli Sněhové královny měla Dagmar Patrasová. Taneční a pěvecké výkony byly až neuvěřitelné. Vše mělo jednoduchý a srozumitelný děj a bylo vidět, že herci si to užívali stejně jako my.
Teď vám stručně popíšu děj: Gerda a Kaj byli milenci. Ovšem v Sněhovém království rádci Sněhové královny rozbili zrcadlo a ONA rozposlala střepy do celého světa. A jedna trefila i Kaie.  Okamžitě zapomněl na Gerdu a vydal se za královnou, aby znovu sestavil zrcadlo a zachránil královnu. Gerda se hned vydala za ním. Prošla přes jaro, léto a podzim až došla k zimě. Hodný rádce se rozhodl, že porazí zlou rádkyni, která se chtěla stát královnou. Rádkyni porazil a Kai poznal Gerdu a Sněhová královna se usmířila se svými sestrami.
O přestávku si paní učitelky daly ,,kafíčko,, a my jsme si koupily program se všemi herci. Představení pokračovalo my jsme se smáli hereckému výkonu Felixe Slováčka a závěrečná píseň nás všechny zahřála u srdíčka. Z divadla jsme odešli s krásný pocitem a nezapomenutelnou vzpomínkou a s nadějí , že to nebyl se sborem náš poslední muzikál.
 
Magda Hájková, 8.B