VĚDECKÝ JARMARK

Dne 9.9.2015 jsme celá třída pod dohledem p.uč. Hrstkové vyrazili na výlet do Prahy. Zde jsme navštívili vědecký jarmark. Za úkol jsme dostali napsat referát o nějakém zajímavém pokusu.
 

Nejvíce se mi líbil (vybráno z prací žáků):

 

  1. Stánek, kde jsme si mohli vyzkoušet, jaký je rozdíl mezi třtinovým cukrem a sladkým bonbonem. Výsledek byl velice zajímavý. Podle chuti jsme poznali, že bonbon je mnohem sladší než třtinový cukr. A jak je to možné? Je to díky tomu, že krystalické látky u třtinového cukru jsou všechny seřazeny a stejně velké, za to amorfní látky u bonbonu jsou rozházené a různě velké.
  2. Stánek Policie České republiky. Naučili jsme se tam pravidla silničního provozu, dozvěděli se spoustu užitečných rad o bezpečnosti na silnici a také jsme si po vyplnění zadaných úkolů mohli vyzvednout svůj řidičský průkaz.
  3. Stánek ČVUT, kde byla k vidění 3D tiskárna. V počítačovém programu se vytváří 3 D model určité věci. Nastaví se výška a síla výplně výtvoru. Poté se pošle výtvor tiskárně a ta ho vytiskne. Tisk může trvat pár minut nebo i pár hodin. Tiskárna tiskne z plastu.
  4. Stánek s představením interaktivní hry o kousku naší historie – konkrétně od začátku 2.světové války až po sametovou revoluci. Hra se jmenuje Československo 38 – 89. Děj hry je střídáním současnosti a minulosti. Nejvíce se mi na této hře líbilo, že je interaktivní, takže můžeme určit sami, jak se děj bude vyvíjet dál.
  5. Stánek, kde jsme si mohli prohlédnout sanitku. Mohli jsme tam vidět její kompletní vybavení, zkusit si ležet v jí jako zraněný.Viděli jsme různé přístroje na měření tlaku, srdečních funkcí aj.

 
Celá akce se nám velmi líbila, každý z nás se zde určitě něčemu novému přiučil.
 
Žáci 8.C
 

Tags :

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *