TVŮRČÍ DÍLNY SE SPISOVATELKOU PETROU BRAUNOVOU

Otázka, kdo je Petra Braunová, nikoho z naší třídy 9.B rozhodně nezaskočí.
Všichni přece víme, že se jedná o známou autorku, která píše pro nejen pro děti a mládež.
 
Naše první setkání? To jsme byli ještě šesťáci. Tehdy jsme společně přečetli její knížku Ztraceni v čase. Příběh třeťáka, který se dostane do doby dětství své prababičky, nás docela zaujal. Proto když se za rok naskytla možnost setkat se s ní osobně, neváhali jsme. V roudnické knihovně předčítala ze své knížky 3 333 km k Jakubovi. Ke konci osmé třídy jsme opět sáhli po její knize. Borůvkové léto s Terezou nás dostalo. Společně jsme prožívali příběh Terezy a Michala. Tehdy nás napadlo, že bychom mohli paní Braunovou pozvat k nám do školy. Každý jsme pro ni napsali dopis.
 
Docela příjemně nás překvapila její vstřícnost. Připravila pro nás tvůrčí dílnu. Společně jsme se pokusili napsat povídku. Nejdříve jsme se domlouvali, o čem by asi měla být, kde a kdy se bude rozvíjet její příběh. Rozdělili jsme se do čtyř skupin. Spisovatelé se pokoušeli napsat své vlastní verze. Z nich pak paní spisovatelka vybírala části do společného příběhu. Ilustrátoři nakreslili obrázky, které příběh doprovodily. Redaktoři vymýšleli jména postav a posuzovali práci spisovatelů. Jako poslední přišli na řadu grafici, ti museli sesadit text povídky a obrázky.
 
Někdy nebylo jednoduché podřídit naše osobní představy společné práci. Přesto si myslíme, že s výsledkem můžeme být spokojeni. Poznali jsme, že psát knížky není zas tak jednoduché.
 
Žáci 9.B
 
 
Tvůrčí dílnu – vytváření vlastní povídky – měly i další 9.třídy.

Tags :