ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A ZPÍVÁNÍ S PETRM KOTVALDEM

8 Pro · Redaktor · Žádné komentáře

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A ZPÍVÁNÍ S PETREM KOTVALDEM

Vánoce, Vánoce přicházejí…… Ano, zase nám ten rok utekl jako voda a máme za sebou první adventní neděli. Každý z nás ji prožil po svém i já jsem si ji též užila……

 

V neděli odpoledne 29. listopadu 2015 okolo sedmnácté hodiny se začalo roudnické náměstí pomalu zaplňovat lidmi. Sešli se tu rodiče, babičky i dědečkové, kamarádi, známí, prostě všichni, kteří se s velkým očekáváním těšili na rozsvícení vánočního stromu. Je to již tradiční akce, která probíhá na Karlově náměstí a těší se hojné návštěvnosti.

 

Na přichystaném pódiu nejprve vystoupila taneční skupina Trik, která předvedla svůj um, po ní se rozezněly tradiční koledy a vánoční písně Podřipského žesťového kvintetu.

 

Na závěr nás poctil svou návštěvou zpěvák Petr Kotvald s programem Vánoce hrajou glórija. Zazpíval písničky ze svého repertoáru a známé vánoční melodie. Náš pěvecký sbor Cvrčci mohl být při tom a díky svým hláskům vytvořil spolu s Petrem kouzelnou vánoční atmosféru. Byl to pro nás velký zážitek. A myslím, že i pro naše sbormistryně Olgu Matějkovou a Ilonu Bendovou, které tentokrát stály na místě zpěváků a zazpívaly si s námi.

 

Letošní první adventní představení pod širým, ne moc zimním nebem trvalo něco málo přes hodinu. Myslím, že se povedlo vše na jedničku a diváci odcházeli spokojeně domů. Chystat vše na Ježíška? Uklízet? To nevím, hlavně si však v této adventní době „ukliďme“ ve svých srdcích, udělejme si inventuru své mysli a spokojeně si užívejme krásný čas Vánoc! S hudbou to jde všechno lépe, takže naslyšenou na dalším z našich koncertů!

 

Eliška Berounská, 9. A

Štítky: , ,

Kategorie: 2015, Music, Novinky, Umění

NAŠE ZÁKLADNÍ ŠKOLA

ZŠ Jungmannova předává žákům takové znalosti a dovednosti, které budou dobře uplatnitelné v životě.

         

FOTOGALERIE

KONTAKTUJTE NÁS