ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A ZPÍVÁNÍ S PETREM KOTVALDEM

Vánoce, Vánoce přicházejí…… Ano, zase nám ten rok utekl jako voda a máme za sebou první adventní neděli. Každý z nás ji prožil po svém i já jsem si ji též užila……
 
V neděli odpoledne 29. listopadu 2015 okolo sedmnácté hodiny se začalo roudnické náměstí pomalu zaplňovat lidmi. Sešli se tu rodiče, babičky i dědečkové, kamarádi, známí, prostě všichni, kteří se s velkým očekáváním těšili na rozsvícení vánočního stromu. Je to již tradiční akce, která probíhá na Karlově náměstí a těší se hojné návštěvnosti.
 
Na přichystaném pódiu nejprve vystoupila taneční skupina Trik, která předvedla svůj um, po ní se rozezněly tradiční koledy a vánoční písně Podřipského žesťového kvintetu.
 
Na závěr nás poctil svou návštěvou zpěvák Petr Kotvald s programem Vánoce hrajou glórija. Zazpíval písničky ze svého repertoáru a známé vánoční melodie. Náš pěvecký sbor Cvrčci mohl být při tom a díky svým hláskům vytvořil spolu s Petrem kouzelnou vánoční atmosféru. Byl to pro nás velký zážitek. A myslím, že i pro naše sbormistryně Olgu Matějkovou a Ilonu Bendovou, které tentokrát stály na místě zpěváků a zazpívaly si s námi.
 
Letošní první adventní představení pod širým, ne moc zimním nebem trvalo něco málo přes hodinu. Myslím, že se povedlo vše na jedničku a diváci odcházeli spokojeně domů. Chystat vše na Ježíška? Uklízet? To nevím, hlavně si však v této adventní době „ukliďme“ ve svých srdcích, udělejme si inventuru své mysli a spokojeně si užívejme krásný čas Vánoc! S hudbou to jde všechno lépe, takže naslyšenou na dalším z našich koncertů!
 
Eliška Berounská, 9. A