PROJEKT 72 HODIN

Co je projekt 72 hodin?
Jedná se o tři dny plné dobrovolnických aktivit, které se v ČR konají již po páté. Kdykoliv během těchto 72 hodin (12. – 15.října 2017) a zároveň jakkoliv dlouho se dobrovolníci po celém Česku pustí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto projektů bude mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.
 
 
My, prvňáci z 1.D, jsme se do projektu zapojili také a náš cíl zněl jasně! Chtěli jsme zkrášlit prostředí naší školy. Jelikož máme třídu v oddělené budově a jsme tu jako třída úplně sami, pojali jsme výzdobu trochu strašidelně. S blížícím Halloweenem byla výzdoba celkem jasná. Pomocí strašidelných sklenic a strašidelných dýní vyzdobíme naší školu! Strašidelné sklenice vystraší každého nezvaného hosta a dýně uchvátí každého zlého ducha. Myslím, že se nám to povedlo a výsledek projektu byl splněn naprosto přesně. Při práci jsme si užívali, měli jsme radost z dobře vykonané práce a výsledek nám vykouzlil úsměv na tváři. A co na tom bylo ještě super? Všichni ostatní spolužáci viděli, že jsme se vůbec do nějakého projektu zapojili. Každý z nás měl krásný náramek a paní učitelka dokonce triko a tašku. A to nám poslali jen tak, že jsme se vůbec přihlásili. No, není to super? Už teď přemýšlíme, co bude naším cílem příští rok.
 
 
Celý projekt jsme dokumentovali a nakonec z našeho dne, který se konal 13.října, udělali krátké video. Jsme totiž soutěživý a hlavní výhrou byl vstup do Dinoparku pro celou třídu. No a to my jsme moc chtěli! Jako třída jsme vytvořili letáčky a roznesli je po celé škole. Prosili jsme o “lajky” a sdílení našeho videa. No a jak to dopadlo? VYHRÁLI JSME! Soutěžili jsme v kategorii – Praha, Středočeský a Ústecký kraj. A naše video bylo nejoblíbenější! A tak se na jaře vydáme do Dinoparku a celý den si užijeme.
 
 
Náš den můžeme zhodnotit na výbornou! Naučili jsme se, že pracujeme jako kolektiv a čím víc si  pomáháme, tím víc si užijeme srandy. Že i strašidla mohou být legrační a hlavně, že dobrovolníci jsou lidé, kteří pracují a pomáhají, protože chtějí a jejich jedinou odměnou je radost a dobrý pocit. Každý z nás slavnostně prohlašuje  –  JSEM DOBROVOLNÍK! A příští rok můžeš i ty…
 
 
PRVŇÁČCI Z PRVNÍ DÉ
se svou p.uč. Nikolou Šleprovou

VIDEO