WORKSHOP

NÁVŠTĚVA RUDOLFINA – WORKSHOP

V pátek 22.10. navštívili žáci 9.B pražské Rudolfinum,

tentokrát ne aby vyslechli koncert, ale aby se stali týmovými hráči v rámci workshopu Dvořákulum – únikové hry, při níž luštili úkoly, seznamující je s osobností a životem Antonína Dvořáka. Během hry se tak měli možnost dostat i do místností Rudolfina, které nejsou běžně návštěvníkům přístupné a dokonce si i zahrát na klavír. Na závěr programu vyslechli krátký koncert Dvořákových skladeb.

Děti si hru velice užily, jejich bezprostřední reakce byly plné nadšení.

Kateřina Šindelářová, třídní učitelka

 

Reakce žáků :

Na výletě se mi líbilo a moc jsem si to užila. Program v Rudolfinu byl fajn a i když jsme na to nejdříve nemohli přijít tak jsme si to užili a nakonec na to přišli. Koncert na závěr byl moc hezký.

Natálie Helclová

 

 

Dnešní program v Rudolfinum byl lepší, než jsem očekávala. Nejvíc se mi líbil úkol, kde jsme museli seřadit jednotlivé nástroje tak, aby potom vznikl kousek skladby. Nejlepší bylo, že nám nakonec orchestr zahrál pár Dvořákových děl.

Barbora Třešňáková

 

 

 

Dnes se mi nejvíce líbilo luštění šifer, někdy to bylo tedy docela náročné, ale zábavné. Doufám, že podobný výlet si zopakujeme.

Adéla Tietzová

 

 

 

Dnešní výlet se mi moc líbil. Nejlepší bylo luštění různých zapeklitých hádanek. Byl to skvělý zážitek, který bych si rád zopakoval.

Matyáš Korous

 

 

Dnešní výlet se mi moc líbil, ale nejvíce se mi líbil mini koncert Ansánblu kvintet. Luštění bylo někdy náročné, ale zábavné. Výlet byl skvělý a podobný výlet bych si chtěl zopakovat.

Karel Mikas