NÁVŠTĚVA POLSKÝCH DĚTÍ V NAŠÍ ŠKOLE

7 Lis · Redaktor · Žádné komentáře

NÁVŠTĚVA POLSKÝCH DĚTÍ V NAŠÍ ŠKOLE

Ve dnech 3.—4. října 2016 nás navštívili naši kamarádi a kolegové z polských Starachowic.

V rámci výměnného pobytu jsme přivítali 13 žáků ze 4. třídy, pana ředitele, dvě paní učitelky a místostarostu města Starachowic.

 

Celá delegace byla nejprve přijata místostarostou města panem Řezníčkem v obřadní síni radnice.

 

Netrpělivě jsme očekávali jejich příjezd a dobře jsme se připravili. Paní učitelky Němcová a Šimková nás nejprve seznámily s reáliemi Polska, poslechli jsme si hymnu, naučili se pár slovíček, připravili jsme nástěnku, namalovali obě státní  vlajky, vyrobili dárky a připravili jsme si program plný tance, hudby, sportu a ochutnávky českých specialit, které pro naše polské hosty napekly paní učitelky z 1. i 2. stupně.

 

Nejprve jsme si společně zazpívali a zatančili ve 4.B., naše děti učili polské kamarády pískat na zobcové flétny,  potom si zazpívali se školním sborem v hudebně Bejvávalo, bejvávalo. Po ochutnávce českých specialit si děti zahrály ping pong v tělocvičně za aktivní účasti obou ředitelů. Průvodci z 8.C ukázali  našim přátelům celou školu a zavedli je do jídelny na typické české jídlo. Následně se prošli po Roudnici s panem učitelem Černým, prohlédli si kostel a skvělé zážitky završili nákupy suvenýrů na náměstí.

Návštěva proběhla ve velmi vřelé atmosféře. Byli jsme nadšeni hlavně z toho, že i když jsme spolu mluvili našimi rodnými jazyky, přesto jsme si báječně rozuměli.

 

Závěrem bychom rádi poděkovali řediteli školy Mgr. Jaroslavu Královi a místostarostovi  města Mgr. Jiřímu Řezníčkovi za podporu této akce. Již teď se těšíme na další spolupráci se základní školou ze Starachowic a hlavně na naše nové kamarády.

 

Žáci 4.B a jejich učitelky

Štítky: ,

Kategorie: 2016, Novinky, Vzdělávání

NAŠE ZÁKLADNÍ ŠKOLA

ZŠ Jungmannova předává žákům takové znalosti a dovednosti, které budou dobře uplatnitelné v životě.

         

FOTOGALERIE

KONTAKTUJTE NÁS