NÁVŠTĚVA ANGLIE

Dne 12.května 2017 jsme jeli s naší školou do Anglie.
Pobyt trval sice jen pět dní, ale navštívili jsme tolik památek, měst a míst, že mě bolí nohy ještě dodnes. Mohu ale říci, že to stálo za to. Cesta autobusem utíkala celkem rychle a první, co mne zaujalo, byl Eurotunel. Bylo to napínavé, něco, co nezažijete mnohdy ani za život. Tunel vedl spoustu metrů pod mořem a převážel nás v podstatě takový vlak.
 
Probudili jsme se do krásného ranního Londýna. Počasí bylo sychravé. Upoutalo nás tolik památek, že to nelze celé psát. Mezi nejzajímavější patřil Tower Bridge na řece Temži, který se otevíral pouze 1 až 2x za měsíc. Dále do mé sbírky fotek přibyla nejvyšší budova Londýna – The Sharp (310 m), který je mimo jiné 4. nejvyšší v Evropě. Prošli jsme Shakespearovo divadlo, věznici Clink museum, Oxford. Právě v Oxfordu jsme měli náhradní rodinu. Paní Judy nás vřele přivítala a hezky se o nás starala.
 
Další dny opět na nohách. Nádherné město Bath, Stratford nad Avonou, kde působil známý básník William Shakespeare. Muzeum vosk. figurín Madame Tussand. Hyde park, Stonehenge a další. Zaujala mě zahradní párty úřadující anglické královny Alžběty, která se konala v Buckinghamském paláci. Mohli jsme jen nahlédnout a bylo to okouzlující. Úplně jiný svět. Kostýmky, klobouky a vznešenost. Opravdu mimořádné. Poslední den pobytu nás okouzlil BigBen – krásná věž z hodinami a v povzdálí London Eye – které se otevíralo na přivítání roku 2000. Je to velké kolo, ze kterého je vidět na Windsor Castle, co je 40 km daleko. Kolo je vysoké 135 m. Má 32 kabinek a nasedá se při nepřetržité jízdě.
 
Anglie se mi moc líbila. Mrzí mě, že jsme tam nemohli být ještě déle. Vzpomínám na ní s láskou.
 
Natálie Horká, 8.A

Tags :