MEMENTO

Pro všechny žáky a žákyně 9. tříd byl uskutečněn dne 10.3.2017 pořad v rámci protidrogové prevence.
Jednalo se o dramatizaci románu Radka Johna Memento.
Připojujeme několik postřehů účastníků z třídy 9.B

  1. Dramatizace knihy Memento se mi velmi líbila. Ukázala tu stránku závislosti, kterou dost lidí přehlíží a zároveň popsala to, co člověk závislý na drogách vidí. Do takové situace bych nikdy spadnout nechtěla a nepřála bych to ani nikomu jinému. Ztvárněné to bylo velmi dobře. Z vlastních zkušeností vím, že stát sama na pódiu a vést celé představení není jednoduché. Vytkla bych jen občasný šum v mikrofonu.
  2. Nejdříve jsem nevěděla, co od toho čekat, ale nakonec mě celkem překvapilo, jaké to bylo. Líbilo se mi, jakým způsobem to bylo vyprávěné. Tím to bylo ještě zajímavější. Tady je vidět, jaké jsou drogy hrozné a člověk by si s nimi neměl začínat. Někdo si z toho něco odnese. Myslím, že to bylo vcelku poučné a zajímavé.
  3. Přednáška mě zaujala. Především způsob podání herce. Příběh byl velmi odstrašující a ukázal nám krutou realitu drog. Líbilo se mi, že přednáška nebyla pojata klasicky, ale stylem audio knihy.
  4. Byl to velmi zajímavý příběh. Patřilo to k jedné z lepších přednášek o drogách. Pán to přednášel někdy až s moc velkým cítěním a prožíváním. Tato přednáška mě utvrdila v tom, že drogy za zkoušku opravdu nestojí a jejich následky jsou fatální a mnohdy nás neuvážené skutky pod vlivem drog pronásledují celý život. Přijde mi neuvěřitelné, že se někdo i v mém věku ocitne v tak závažné situaci.