FILHARMONICI NA POKRAČOVÁNÍ

Ve čtvrtek  3.12. ráno jsme se sešli v Roudnici n.L. na náměstí, abychom společně 5.A a 5.C se svými vyučujícími vyrazili na výlet do Prahy na výchovný hudební koncert do Rudolfina.
 
Dojeli jsme dříve, tak jsme se cestou zastavili na Mánesově mostě a viděli jsme mnoho krásných věcí – Letohrádek královny Anny, věž Daliborku, Karlův most a Hradčany jsme měli jako na dlani. Po příchodu k Rudolfinu jsme zjistili, že jsme na místě moc brzy, tak jsme se šli projít na Staroměstské náměstí, kde se tyčil krásně se zlatě lesknoucí vánoční stromek. Po prohlídce orloje už jsme spěchali zpět do Rudolfina.
 
Dostali jsme lístky, usadili se a už se začalo hrát. Hudebníci (členové České filharmonie) hráli na hluboké žestě. Žesťové nástroje jsou z jemného plechu. Představili nám pozoun, tubu a řekli nám mnoho zajímavostí o nich. Také tam měli tlumítka a při použití vydával nástroj zvuky jako žáby, komáři nebo motor auta. Na konci koncertu nás hudebníci pozvali k ním na pódium, že si můžeme vyzkoušet na ně zahrát. Velmi nás zaujala veliká tuba pastoralis, na kterou troubili kdysi pastýři.
 
 
V Rudolfinu se nám moc líbilo a těšíme se na další podobný výlet.
 
 
Emma Králová a Ema Červená, 5.C