DIVADELNÍ LÉTO NA HRADĚ HNĚVÍN 2018

Ve středu 13.6.2018 první a druhé třídy vyrazily na divadelní představení
na klasickou pohádku pro celou rodinu Princezna se zlatou hvězdou na čele.
Ráno jsme se sešli na Karlově náměstí. Dorazili jsme všichni včas, a tak mohli všechny tři autobusy společně vyrazit směrem k Mostu, ale tentokrát na hrad Hněvín, kde na nás čekalo divadelní představení na letní scéně. Většina z nás zažívala takové představení poprvé, a proto se nemohla dočkat, až konečně usedneme a budeme sledovat výkony herců z mosteckého divadla.
Po příjemné cestě autobusem, jsme konečně zastavili na parkovišti pod hradem a vyrazili směrem ke scéně. Tam už na nás všichni čekali, když jsme se pohodlně posadili pohádka mohla začít.
Výkony herců byly opět skvělé. Krásná princezna Lada, starostlivý král, chytrá chůva a hlavně laskavý princ nás nenechali v klidu. Smáli jsme se, napovídali a zkrátka jsme si to užívali plnými doušky. Nesmíme zapomenout i na výkony herců ve vedlejších rolích, které dávaly pohádce to správnou atmosféru, kterou známe z televizní verze.
Po představení se nám nechtělo ani vstávat a herce jsme odměnili velkým potleskem. Po obhlídce hradu a kulis jsme se vydali zpět k autobusu.
Druhé třídy a třída 1.D vyrazily ještě na zámek Duchcov, kde se zúčastnily prohlídkové trasy Casanova na zámku – tato trasa mapuje sběratelské aktivity původních majitelů z rodu Valdštejnů v šesti místnostech severního křídla zámku, kde sídlí obnovené zámecké muzeum. Druhou částí prohlídkové trasy je Biliárové křídlo, ve kterém jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí ze života na zámku z období pobytu Giacoma Casanovy. Slavný svůdník, dobrodruh a světoběžník zde měl svůj služební byt coby společník a knihovník hraběte Josefa Karla Emanuela z Valdštejna, zakladatele zmiňovaného zámeckého muzea.
Po prohlídce zámku jsme si nakoupili spoustu suvenýrů a vzpomínkových předmětů. V letním příjemném počasí nesmělo chybět ani osvěžení v podobě výborné zmrzliny. Zkrátka jsme si užili krásný den a určitě máme na co vzpomínat.
 
Žáci druhých tříd