DĚJEPISNÁ EXKURZE

5 Led · Redaktor · Žádné komentáře

DĚJEPISNÁ EXKURZE

Dne 11.12.2015 se žáci 9.A vypravili na dějepisnou exkurzi do Prahy.

Získali tak možnost na vlastní oči spatřit místa, která znali z  hodin dějepisu a literatury. Mohli si tak o nich vytvořit jasnější představu.

 

Naším prvním cílem se stal Obecní dům. Nejprve jsme si budovu prohlédli zvenku a připomněli si charakteristické znaky secesních staveb. Pak jsme zamířili na výstavu secesních předmětů ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea. Mohli jsme obdivovat obrazy, sklo, keramiku, šperky, užitkové předměty i zajímavé tvary dobového nábytku. Upoutaly nás ukázky tehdejšího oblečení. Většina z nás využila možnosti navrhnout podobu secesního interiéru.

 

 

Atmosféru vánoční Prahy jsme mohli okusit na vánočních trzích na Staroměstském náměstí.

 

 

Odtud jsme se vydali do Národního divadla. Prohlídka začala u základních kamenů, v prostoru centrálních šaten jsme se seznámili s historií divadla. Usadili jsme se v hledišti, tady jsme viděli, jak se staví kulisy na večerní představení. Obdivovali jsme výzdobu foyeru, vystoupali jsme na první galerii, odkud jsme sledovali jeviště i do hlediště z výšky. Prohlídku jsme zakončili na terase, odkud se nám otevřel nevšední pohled na město, zblízka jsme mohli pozorovat sochařskou výzdobu budovy.

 

 

Domů jsme si kromě vánočních dárků odváželi i nevšední zážitky, které se nám možná vybaví, až příště uslyšíme slova secese nebo Národní divadlo.

 

Štítky: ,

Kategorie: 2015, Umění, Výlety

NAŠE ZÁKLADNÍ ŠKOLA

ZŠ Jungmannova předává žákům takové znalosti a dovednosti, které budou dobře uplatnitelné v životě.

         

FOTOGALERIE

KONTAKTUJTE NÁS