VÁNOCE

ČEKÁNÍ NA VÁNOCE

Žáci 1.C a 4.C si poslední dny před vánocemi

zpestřili denními úkoly.

V pondělí 20.12. přišli všichni do školy v bílo-černém oblečení a celý den se táhl v černobílém duchu. Vše se odehrávalo jen v těchto barvách. Naučili jsme se básničku “BÍLÁ”, počítali jsme černobílé příklady a vytvořili jsme vánočního kapra.

V úterý se všichni převlékli za vánoční ozdobu a opravdu bylo na co koukat. Krásné vánoční stromečky, nádherné sněhové vločky, třpytivé kouličky – no zkrátka přehlídka vánoční výzdoby. Četli jsme si o vánocích, vyprávěli si zážitky a vzpomínali co vše se o vánocích děje. Vyrobili jsme si vánoční betlém a vyprávěli si o Ježíškovi.

Ve středu jsme začali den zpěvem vánočních koled na sále školy a to byl nádherný zážitek, když se rozezněl zpěv celého ročníku. Po návratu do třídy nás čekala vánoční besídka s vánoční tabulí. Naším úkolem bylo přijít slavnostně oblečeni a uspořádat vánoční tabuli. Každý z nás si vyrobil vlastní vánoční prostírání a potom jsme slavnostně prostřeli s vlastnoručně vyrobeným vánočním ubrusem(běhounem). Zasedli jsme a konzumovali nejskvělejší svačinku tohoto kalendářního roku. Jak už to bývá po skvělém jídle přišel Ježíšek a my se radovali z dárků, které nám zde zanechal. Dokonce nám napsal dopis, který jsme si sami přečetli. Na závěr dne jsme vyrobili vánoční přáníčka a už jsme se rozcházeli na vánoční svátky. Byly to opravdu skvělé dny.