10 NEJ Z PAŘÍŽE

V pondělí 25.5.2015 jsme se všichni shromáždili před hotelem Vavřinec a nadšeně očekávali, co nás čeká. V odpoledních hodinách jsme vyrazili autobusem z Roudnice a přes Německo jsme se dostali do Francie.
Zhruba v sedm hodin jsme byli v Paříži. Ihned po příjezdu jsme se šli podívat na Eiffelovu věž, výhled nás všechny ohromil. Poté jsme se prošli přes latinskou čtvrť a Champ de Mars a přes překrásný most Alexandra III. Ke známé Invalidovně. Odpočinuli jsme si v Jadrin des Tuileries. Prohlédli jsme si Panthéon a také univerzitu La Sorbonne a navštívili Notre Dame. Nakonec jsme se projeli lodí po Seině. Ubytováni jsme byli v hotelu Formule 1.
 
Třetí den byl vyhrazen Versailles, královskému sídlu, které proslulo svou velkou zdobností s nádhernými zahradami, které jsou plné fontán a jezírek. Po přejezdu do Paříže jsme navštívili čtvrť Montmatre, kde se nachází slavný varietní lokál Moulin Rouge. Tato oblast se líbila hlavně klukům. Také jsme vystoupili k bazilice Sacre-Coeur, odkud je nádherný výhled na město a prošli si Place du Tertre, náměstí malířů.
 
Poslední den ve Francii jsme šli do muzea Louvre, kde jsme se společně podívali na Monu Lisu a dostali rozchod. Poté jsme se prošli až na slavnou ulici Champs Ellyseé až k Vítěznému oblouku. Zážitkem byla i cesta metrem do moderní části Paříže La Défence –La Grand Arche, což je moderní Vítězný oblouk. Tam jsme měli možnost nákupů v obchodním centru.
 
V pátek 29.5.2015 v 9 hodin jsme už byli zpět v Roudnici. I přes některé zádrhely se zájezd určitě všem líbil a dlouho na něj budeme s radostí vzpomínat. A ke konci bych chtěla poděkovat p.uč. Slavíkové, Šimkové a Krtičkové za realizaci zájezdu, také sl. Formánkové, která nám dělala průvodkyni a že jsme se nikdo neztratil. A nakonec i pánům řidičům, že nás v pořádku dovezli tam i zpět.
 
Nikola Polmová, 9.C