ÚSPĚŠNÝ SPORTOVNÍ PODZIM

3 Lis · Redaktor · Žádné komentáře

Ve středu dne 5. 10. 2016 se za sychravého podzimního počasí konal 24. ročník  Běhu zámeckým parkem v  Ploskovicích.

Naše škola (ZŠ Jungmannova) měla zastoupení ve čtyřech věkových kategoriích. Letošní ročník byl pro nás opět velmi úspěšným.

Družstva mladších žáků ve složení Š. Lacko, A. Škrabal, J. Tošner a T. Vlček, starších žákyň (A. Kročáková, N. Krebsová, T. Hubáčková, K. Kršová) a starších žáků (P. Brůža, Š. Plicka, Š. Brázda a T. Holcman) skončila na vynikajícím prvním místě a vybojovala si postup do krajského finále. Družstvo mladších žákyň (A. Buková, E. Lebrová, A. Kapešová a E. Hofmanová) si doběhlo pro krásné druhé místo a jen krůček jim chyběl k postupu do dalšího kola. Nejvíce se v Ploskovicích dařilo Anežce Bukové, Andree Kročákové a Patriku Brůžovi,  kteří porazili všechny soupeře a svoji kategorii vyhráli. Gratulujeme!

Již zmíněná družstva starších žákyň, mladších a starších žáků postoupila do krajského finále, které se uskutečnilo dne 12. 10. 2016 v Ústí nad Labem.  Počasí bylo opět velmi nepříznivé, ale naši běžci si s ním a s těžkou bahnitou tratí poradili výborně. Družstvo mladších žáků posílené o dva závodníky J. Rauchfusse, D. Studeného skončilo na čtvrtém místě, starší žákyně ( navíc s V. Louthanovou a K. Markovou) si doběhly pro krásnou třetí příčku. Nejlépe si s tratí poradili starší žáci ve složení P. Brůža, Š. Plicka, Š. Brázda,  T. Holcman, J. Neudeker, A. Vít a V. Pocner, kteří svoji kategorii vyhráli a stali se krajskými přeborníky! Konečně nám také přálo štěstí a družstvo těchto kluků postoupilo do republikového finále. Již několikrát jsme totiž prožili hořké zklamání.

Krajské finále už naši sportovci vyhráli třikrát, ale zrovna v kategorii, která nebyla v daném roce postupová (postupy se střídají – jeden rok jede na „republiku“ mladší kategorie a druhý zase ta starší). O to větší radost jsme z postupu měli!

Republikové finále v přespolním běhu proběhlo ve čtvrtek 23. 10. 2016  v  kempu Stříbrný rybník (Malšova Lhota) u Hradce Králové. Sjela se tam vítězná družstva krajských kol z celé České republiky, tedy celkem 14 výprav v každé kategorii. Družstva byla opět šestičlenná, na startu jednotlivých kategorií se vždy seřadilo 84 závodníků a závodnic. Naši chlapci, ve stejném složení jako v kole krajském, odjížděli s tajným přáním umístit se v první polovině výsledkové listiny. Po startu se početné pole závodníků vydalo na 3150 m dlouhou písčitou trať a bojovalo o co nejlepší místo v čele  závodu. To se nejvíce podařilo Patriku Brůžovi, který skončil na úžasném devátém místě. Po doběhu cílem bylo zřejmé, že se chlapci vydali za všech sil. Následovalo netrpělivé čekání na oficiální výsledky. Při vyhlašování družstev od posledního místa stoupala naše naděje na co nejlepší umístění, neboť jméno naší školy se stále neozývalo. Nakonec kluci obsadili vynikající šesté místo!

Úroveň závodníků byla špičková. Startovali zde atleti, biatlonisté, lyžaři, běžci do vrchu, plavci – v řadě případů reprezentanti a členové vrcholových středisek mládeže. Proto je šesté místo obrovským úspěchem, chlapcům patří veliká pochvala a náš respekt! Výsledek je nejlepším umístěním ve sportovních soutěžích v historii školy.

Všem závodníkům a závodnicím děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a přejeme jim mnoho dalších sportovních úspěchů.

Vyučující Tv ZŠ Jungmannova, Roudnice n.L.

Kategorie: 2016, Soutěže, Sport