ORIENTAČNÍ BĚH

6 Čvn · Redaktor · Žádné komentáře

Jaro, jako každý rok, patří na naší škole orientačnímu běhu.

Nejdříve jsme se zúčastnili 6.4. 2017 okresního kola v Libotenicích, kde jsme zvítězili ve všech kategoriích – nábor, 4.- 5. ročník a 7.- 9. ročník.

Další závod bylo krajské kolo přeboru škol, které se letos konalo u nás v Roudnici n L. v areálu pod Lipou 10.5.2017. V kategorii mladší žáci 4.- 5. ročník s přehledem zvítězila naše škola. I když pro slabou účast mladších žáků z jiných škol to měli jednodušší, zaslouží si pochvalu zvláště Havlák René, Vanžura David, Heller Jakub, Červená Anna, Popa Tereza, Ziková Agáta, kteří jako vždy tři nejlepší ve své kategorii bodovali. Starší žáci 6.-9. ročník se také ze všech sil snažili, ale medailová místa jim mnohdy těsně unikala (Černosta Vojtěch 5. místo, Lebrová Thea Berenika 5. místo, Pokorná Jitka 4. místo, Kasalová Aneta 5. místo). Bohužel nastoupila proti nám tvrdá konkurence ze škol našeho kraje – Teplice, Povrly, Děčín, Ústí n L., Rumburk. Od celkového 3. místa nás dělily pouze 2 body. Stejně jako na krajském kole loni v Teplicích jsme byli „bramboroví“.

Dne 24.5.2017 jsme také přispěli svou účastí v závodě v roudnickém zámeckém parku, který se konal ve Světový den orientačního běhu (World Orienteering Day). V Roudnici závodilo celkem 523 lidí, z toho 204 bylo žáků naší školy.

Poslední závod bude 14.6.2017 – budou to štafety tříčlenných družstev, při kterých se děti vzájemně podporují a jsou vtaženy do závodu po celou dobu jeho konání.

Mgr. Marcela Líbalová

Připojuji postřehy dvou účastnic závodů :

Orientační běh vás naučí se třeba orientovat v mapě a buzole. Běžíte různé závody a krajská kola. Je to zábava. Prostě se naučíte orientovat všude. Zkuste to a třeba vás to bude bavit.

Agáta Ziková

Na školní orientační závod se vždy velmi těším. Nejenže je to prima zábava, ale hlavně nemusím celý den sedět ve škole a učit se. Tentokrát se závod konal v areálu u Labe ve Vědomicích. Neběhali jsme v lese, jak je většinou zvykem, ale podél Labe a v okolí. V mé kategorii jsem musela najít podle mapy 14 kontrol a co nejrychleji běžet s oranžovou průkazkou do cíle. Po skončení závodu byla tombola pro zúčastněné žáky a nakonec i vyhlášení nejúspěšnějších běžců. I já byla na stupínku vítězů na krásném 2. místě.