OBJEV SVŮJ RYTMUS

27 Bře · Redaktor · Žádné komentáře

OBJEV SVŮJ RYTMUS

V úterý 7.března byl pro žáky prvního stupně (1. – 4. ročník) uspořádán výchovný koncert.

POZOR, ale ne takový, jaký ho známe z dob kdy naši rodiče navštěvovali základní školu – výchovné koncerty, ale opravdu něco co zaujalo všechny žáky, i ty kteří k hudbě nemají tak blízko.

 

 

Na naší školu zavítali umělci, kteří nám ukázali, všemožné bubny, bubínky a další nástroje na které lze bubnovat a vyloudit zajímavé tóny. Nejdříve jsme se dozvěděli něco o vývoji bubnu, proč a kde vzniklo vůbec bubnování, k čemu se využívalo a hlavně na všechny nástroje jsme si mohli šáhnout a vyzkoušet si, jak znějí. Ukázali jsme si, jak lze všechny tyto opravdu zajímavé předměty sladit do jednoho obrovského orchestru a úplně všichni jsme se stali na závěr členy školního bubnovacího orchestru. Opravdu všichni, protože každý z nás dostal nějaký předmět, na který pod vedením dirigenta zahrál svůj tón a tak vznikl nádherný a nezapomenutelný koncert.

 

Všem se nám to moc líbilo a pořádně jsme se vyřádili, protože jak nejlépe poznávat nové věci, tím, že si je můžeme vyzkoušet a to se nám všem tady povedlo. Vždyť program se jmenoval OBJEV SVŮJ RYTMUS a to jsme opravdu objevili.

 

 

Štítky: ,

NAŠE ZÁKLADNÍ ŠKOLA

ZŠ Jungmannova předává žákům takové znalosti a dovednosti, které budou dobře uplatnitelné v životě.

         

KONTAKTUJTE NÁSFOTOGALERIE